Užkulsiai - Gyčio Ivanausko Teatras

Teatro istorija

Gytis Ivanauskas – 2004 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos aktorių-šokėjų kurso magistrantūros studijas. Į profesionalaus teatro sceną G. Ivanauskas įžengė 2000 metais, kur O. Koršunovo spektaklyje „Ugnies veidas“ suvaidino paauglį Kurtą. Labiausiai jį išgarsinę vaidmenys yra Romeo („Romeo ir Džuljeta“, rež. Oskaras Koršunovas) bei R.Raskolnikovas („Nusikaltimas ir bausmė“, rež. G. Varnas). G. Ivanauskas dalyvauja įvairiuose šokio projektuose, kūrė miniatiūras, choreografiją kino filmams, yra sukūręs scenografiją monospektakliui „Švyturys“, kuriame pats ir vaidina (rež. G.Varnas), o 2005/2006 metų sezone pristatė savo šokio spektaklį „Praba“. Apdovanotas Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus prizu „Fortūna“ bei nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ už geriausią 2004/2005 m. sezono pagrindinį vyro vaidmenį.

 

Gyčio Ivanausko teatras įkurtas 2005 metų birželio 28 d. Tai – bene drąsiausias aktoriaus Gyčio Ivanausko poelgis jo kūrybinėje biografijoje. Teatro atsiradimą lėmė jauno ir ambicingo aktoriaus noras parodyti kitokį teatrą, kitokį šokį, įgyti nepriklausomą kūrybinį potencialą bei aktyviai įsitraukti į individualios kūrybos sklaidos procesą.

 

Teatras išsiskiria iš kitų novatoriškumu, savo spektaklių stilistika, raiška bei nestandartiniais kūrybiniais sprendimais. Gyčio Ivanausko teatro kredo – tai visiškai naujas požiūris į kūrėjus bei profesionalųjį scenos meną, kuriame įmanoma netgi pačių netikėčiausių kūrybinių formų samplaika. Teatro spektakliuose šoka aktoriai, aktoriai-šokėjai, sėkmingai vaidinantys dramos spektakliuose bei kine, ir netgi dainininkai, savo individualiu indėliu praturtinantys pasirodymų kalbą. Teatras, gausindamas savo repertuarą, nuolat ieško naujų formų ir netradicinės raiškos sprendimų.

 

Su debiutiniu šokio spektakliu „Praba“, mėnraščio „Pravda“, teatras buvo pripažintas „Geriausiu nauju teatru“.