Gyčio Ivanausko teatro vienos dalies spektaklis "Marko (Kavolių kabaretas)"

Darius Gumauskas: „Žiūrovui geriau aplenkti Marko. Kavolių kabaretą. Žiūrovės tegu ateina”

Po spalio 29 d. įvykusios Gyčio Ivanausko teatro premjeros “Fobijos”, jau visai netrukus išvysime kitą, tačiau neprilygstantį nei vienam iš esamų, Gyčio Ivanausko ir Akvilės Melkūnaitės projektą – „Marko. Kavolių kabaretas“. Tai netikėtas posūkis Gyčio Ivanausko teatro istorijoje – žiūrovai galės ne tik pamatyti kabaretą, bet ir iš arčiau pažvelgti į keturis talentingus aktorius, kurie savo asmeninius išgyvenimus ir patirtis perkels į sceną. Pasak režisieriaus ir aktoriaus Gyčio Ivanausko, žaismingi dialogai pamažu įgavo kabareto formą, tiesa, Kavolių kabaretas nėra tradicinis šio žanro pavyzdys, o savita jo versija.

 

Apskritoje scenoje, panašioje į cirko šapito, išvysime keliaujančio teatro trupės-šeimos istoriją. Viena iš šeimos narių Silvija, kurią vaidina aktorė Judita Zareckaitė, gyvena iš svajonių ir sapnų susikurtame pasaulyje, kuris jai tikresnis už tikrovę: stačia galva neria į savo fantazijas, vizijas, tiki sapnais. Kūrybinėje laboratorijoje „gimusi” Silvija – tikra „debesų mergaitė“, ji jaučiasi pažeidžiama, tad tiki, kad tvirtas sužadėtinio petys suteiks ir jai tvirtumo, pasitikėjimo kaip aktorei ir moteriai, o vestuvių dieną mesti „burtai“ užtikrins laimingą visos šeimos ateitį. „Mano herojė tiki, kad po vestuvių pasikeis ne tik jos gyvenimas, bet ir ji pati. Manau, kad meilė „iš didžiosios raidės“ gali daug…” – sako Judita Zareckaitė.

 

Kalbėdama apie savo vaidmenį, aktorė atvira: „Susikurtame pasaulyje lengva gyventi tol, kol neįsiveržia buitinis realizmas.. Taip pat ir Silvijai yra ramu tol, kol jos pasaulio vizijos niekas negriauna. Tačiau žmogus yra prieraišus ir net nepastebi, kaip savo laimę jis ima sieti su kitais žmonėmis, bet jeigu tie žmonės nusprendžia pakeisti savo gyvenimą? Tuomet kažkas kenčia. Silvija įstringa savo sapnų gaudyklėje”.

 

Kiek ciniškiau apie savo vaidmenį kalba aktorius Darius Gumauskas, kuris įkūnys Silvijos sužadėtinį muzikantą Kowalskį. Kowalskis dvejoja: ryžtųsi vesti Silviją, bet nenori užsikrauti ant pečių atsakomybės už visą trupę, mat ši teatro trupė – Silvijos kraitis. Jis tikras klajoklis, bijo prarasti laisvę ir pasinerti į nuobodų, monotonišką gyvenimą. Ar tikrai vyrui vesti taip sunku? „ Vyrui vesti labai paprasta. Be to, dar ir balius draugams” – trumpai atsakė Darius Gumauskas.

 

Aktorė J. Zareckaitė neabejoja, kad šiame spektaklyje bus iš ko pasijuokti ir dėl ko paliūdėti drauge su jo veikėjais. „Šiame darbe mes kalbam apie žmones, atsidūrusius situacijoje, kuri jų nebetenkina, jie jaučia būtinybę ją keisti. Keturi veikėjai – kiekvienas ieško savo būdų ir savo kelio.” – sako aktorė.

 

Spektaklyje vaidina žymi aktorė Eglė Mikulionytė (Ponia Madam) ir jo režisierius Gytis Ivanauskas (Marko). Muziką specialiai Kavolių kabaretui sukūrė kompozitorius Gediminas Gelgotas, kostiumus – Tomas Bagackas.

 

PREMJERA Lapkričio 5 ir 6 d. 19:00 Menų spaustuvė, Vilnius
PREMJERA Lapkričio 26 d.19:00Lietuvos nacionalinis dramos teatras, festivalis „Versmės“, Vilnius
PREMJERA Lapkričio 8 ir 9 d. 19:00 Kauno valstybinis dramos teatras, Penktoji salė, Kaunas

 

Bilietus platina TIKETA