Tango Salon šokio spektaklis

Ivanauskas: ateiti pasigrožėti – tiesiog privaloma

Jau netrukus, rugsėjo 22 d. Vilniuje ir spalio 6 d. Kaune, Gyčio Ivanausko teatras žiūrovams pristatys naują savo darbą – argentinietiško tango spektaklį „Tango Salon“ – tai dar viena GIT improvizacija, dar vienas bandymas „išgelbėti“ pasaulį – šįkart moters grožiu ir aistringuoju argentinietišku tango. Spektaklio kūrėjai žada tikrą vaizdų fontaną, kuriame viena kitą keis nepaprasto grožio ir įmantraus tango šokio kombinacijos. Apie būsimą premjerą kalbamės su spektaklio inicaitoriumi Gyčiu Ivanausku ir talentingąja tango šokėja, spektaklio choreografe Brigita Urbietyte.

 

 

Spektaklio iniciatorius – Gytis Ivanauskas. Brigita, tu – choreografė. Kaip sekasi dviems talentingiems žmonėms dirbti prie vienos idėjos?

 

Gytis: Iniciatorius ne konkrečiai aš pats – gal labiau „Gyčio Ivanausko teatras“. Brigita yra talentinga kūrėja, o dirbti su talentingais žmonėmis man patinka. Šioje situacijoje ieškome kompromisų – Brigita kuria choreografiją, o aš tas miniatiūras bandau „sudėlioti į vietas“, kad rezultate atsispindėtų tai, ko mes siekiame, ko ieškome, apie ką kalbame. Su Brigita kartu dirbame ne viename spektaklyje. Ji šoka daugelyje mano kurtų spektaklių, o panašaus pobūdžio projektas jau buvo spektaklis „8 kvadratiniai metrai“, kur aš mažai kišausi, prisidėjau prie choreografijos, kur pasidalinome, kas kuria choreografiją, o kas užsiima režisūra.

 

Brigita: Kartu jau dirbame ne pirmą kartą, tad suprantame vienas kitą.

 

 

Tango Salon - tango šokio spektaklis - Brigita Urbietytė - Gyčio Ivanausko teatrasKaip gimė „TangoSalon“?

 

Gytis: Tango šokis yra tinkama forma kalbėti apie savimi pasitikinčios moters grožį. Tango Salon yra argentinietiškojo tango atšaka – saloninis tango. Taip gaunasi tango grožio salonas, todėl ir rezgėme siužetą, kuriame moteris nori būti graži, patraukli, kokio vyro ji ieško, koks vyras pas ją ateina ir kokį vyrą ji atranda.

 

Brigita: Jis jau seniai gimęs, tik atėjo tam tinkamas laikas.

 

 

Kodėl būtent argentinietiškas tango bus šokamas grožio salone?

 

Gytis: Brigita yra argentinietiškojo tango profesionalė, puikiai išmananti šį šokio žanrą. Todėl visa choreografija – jos rankose. Tai mūsų bendra kooprodukcija – Brigitos šokis, mano pagalba įteigti, įpūsti šokėjams aktorinio žavesio, kad jis padėtų šokiui „smarkiai“ suskambėti.

 

Brigita: Gal labiau vidinis „grožio salonas“ toms moterims. Nebūtinai tai turi būti tikras grožio salonas.

 

 

Tango – aistringas šokis, dažnai atspindi žmonių kovas ir troškimus. Dėl ko „kovoja“ spektaklio herojai?

 

Gytis: Kaip ir gyvenime – vienas dėl kito.

 

Brigita: Gal tai labiau stereotipas, kad šokant tango vyksta kova. Tango yra labai spalvingas, turtingas emocijomis, jausmais… Taip, šoka vyras ir moteris, du labai skirtingų charakterių žmonės, individualūs, dėl to atrodo, kad tai labai emocionalu, jausminga, aistringa, bet taip ir yra. Tai šokis turintis be galo daug spalvų. Spektalyje herojai ne kovoja – jie GYVENA tango šokyje. O kas vyksta tarpusavyje – gyvenimas.

 

 

Sakoma, kad moterys turi tiek pat proto kaip ir vyrai, tik jų protas dar ir dailus. Ar tik ne tango pagalba moteris gali atskleisti visą savo grožį, pasinaudoti juo, kad visiškai nuginkluotų vyriškąją giminę?

 

Gytis: Klausime jau yra atsakymas į jį…

 

Brigita: Matyt, taip ir yra, jei taip sako. Kiekviena moteris žino savo paslaptį, kaip nuginkluoti vyrą. Moteris padarys viską, jei norės sužavėti. O šokant tango, manau, kad čia vyksta abipusis nuginklavimas. Jei vyras šoka tango, tai jau yra kažkas nuostabaus. Neneigsiu, bet šokant tango, jis šiek tiek taip pat prisideda prie to grožio atskleidimo.

 

 

Dažnai tango yra improvizacija, gal ir spektaklio pabaiga kaskart bus nenuspėjama?

 

Gytis: Spektaklyje bus ir argentinietiškojo tango improvizacijos, kai patys nežinosime, kur nuves viena ar kita susidariusi situacija. Tai – lyg žaidimas šokių aikštelėje. Lygiai toks pat žaidimas, kurį man teko stebėti Argentinoje, tango klube, kai moteris užsimerkusi pasiduoda vyro glėbin ir su visišku pasitikėjimu atsiduoda situacijai, nežinodama, kur ši ją nuves.

 

Brigita: Ne dažnai, o tik improvizacija. Tas mane ir žavi. Pats tango yra nenuspėjamas, tad ir pabaiga gali būti tokia.

 

 

Ko palinkėtumėte visiem „TangoSalon“ premjeros dienai?

 

Gytis: Visas moteris padrąsinčiau nebijoti į spektaklį ateiti tiesiai iš darbo, pavargusias, nepasidažiusias. Čia mes joms turėsim staigmenų. Pažadu, kad po spektaklio jos išeis gražios ir švytinčios. O ko daugiau reikia vyrui, kai šalia jo – laiminga moteris.

 

Brigita: Palinkėčiau didžiausios sėkmės, pasitikėjimo savimi. Ir, žinoma, nebijoti improvizuoti!

 

 

Premjerų datos:

 

Rugsėjo 22 d. 19:00 val. Ūkio banko teatro arenoje, Olimpiečių g. 3, Vilnius

Spalio 6 d. 19:00 val. „Girtučio“ kultūros centre Kovo 11-osios g. 26, Kaunas

Lapkričio 9 d. 19:00 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose, (šiuolaikinio šokio festivalis„Naujasis arabeskas“), Taikos pr. 70, Klaipėda

Gruodžio 29 d. 19:00 val. Ūkio banko teatro arenoje, Olimpiečių g. 3, Vilnius Bilietus platina TIKETA.

 

Pilnas straipsnis: alfa.lt