Programa: apie prabangą ir bejėgiškumą

Programa. Apie prabangą ir bejėgiškumą

Apie prabangą ir bejėgiškumą

 

„Programa“ – tai pirmasis Gyčio Ivanausko teatro monospektaklis, kurio atsiradimą įkvėpė Jeano Luco Lagarce‘o kūryba ir gyvenimas. Su juo spektaklio idėjomis autorius turėjo progos susipažinti vaidindamas rež. G. Varno spektaklyje „Tolima Šalis“.

skaityti daugiau…

Bollywood

BollyWood

Pilnas džiaugsmo, šviesos ir sentimentalių akimirkų

 

Šokio spektaklis „Bollywood“ šiuolaikinį šokį perpina su klasikinio indų šokio motyvais. Tai bolivudo interpretacija – klasikinio, aktorystės meno ir šiuolaikinio šokio sintezė. Būtent šis „komplektas“ ir gniaužia kvapą.

skaityti daugiau…

Tango Salon – Tango šokio spektaklis – Brigita Urbietytė – Gyčio Ivanausko teatras (Markus Nikol’a nuotr., Ilona Šilenkova photo retouche)

Tango Salon

Ta moteris…

 

Tokių,

kaip TA moteris yra ir daugiau:

TOS moterys dabar balta keičia raudona,
tankų daro slidų,

mažus keičia į didelius. skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro atmosferinis šokio spektaklis „Fobijos“

Fobijos

Pasaka virstanti sapne regėtu košmaru

 

Atmosferinis šokio spektaklis „Fobijos“ priverčia išgyventi įvykius ir emocijas, apie kurias bijoma net užsiminti. Tai pasaka, virstanti sapne regėtu košmaru.

skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro vienos dalies spektaklis "Marko ( Kavolių kabaretas)" (D.Matvejevo nuotr.)

Marko (Kavolių kabaretas)

„Vidinis kabaretas“ kurtas gyvoje teatro laboratorijoje

 

„Marko (Kavolių kabaretas)“ – tai pirmas Gyčio Ivanausko teatro ne šokio spektaklis, kuriame keturi keliaujančio teatro šeimos nariai atsiduria ant pasirinkimo slenksčio. Kiekvieno iš jų laukia pokyčiai, tačiau spektaklio ašis sukasi aplink šeimos jaunėlį Marko.

skaityti daugiau…

Šokio spektaklis "Paukščiai", Gyčio Ivanausko teatras

Paukščiai

Judesio plastikos, gyvo garso ir kostiumų sintezė

 

Gyčio Ivanausko teatro projektas „Paukščiai“ – tai šiuolaikinio baleto motyvais paremtas kamerinis šokio spektaklis. Dinamiškos, trupos šokio istorijos atskleidžia sąsajas tarp paukščių išorinio elgesio ir žmogaus vidinių būsenų.. Scenoje išvysime ir paskutines dienas leidžiančio „kalakuto“ istoriją, ir dvi „gulbes“, negalinčias gyventi viena be kitos…

skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro spektaklis "Dialogai"

Dialogai

Atsitiktinumu, emocijomis bei stilizuota kūno kalba paremtas pasakojimas

 

Dažnai nesusimąstome, kad net paprastas, nieko nereiškiantis susitikimas su drauge puodeliui kavos gali baigtis neįprastai, tragiškai, žiauriai, absurdiškai, beviltiškai, liūdnai ar net komiškai.

skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro spektaklis "Premjera"

Premjera

Tai, kas lieka, kai viskas baigiasi

 

„Premjera“ – tai bandantis išlikti šiuolaikiniovaizduojamojo meno kūrinys. Čia veiksmo likučiai ir pėdsakai tampa pagrindiniu tašku, nuo kurio pradedame tyrinėti teatrą kaip tarpininką.
skaityti daugiau…

Muzikos, šokio ir video instaliacijų spektaklis "Raudonos kurpaitės"

Raudonos kurpaitės

Pernelyg neįtikėta, kad būtų pramanyta

 

„Raudonos kurpaitės“ – tai pasaka, apie našlaitę, kuriai gyvenimas suteikė šansą mėgautis parbanga, tačiau neilgam. Gal dėl jos naivumo, o gal dėl pernelyg didelio džiaugsmo, gavus dovanų raudonas kurpaites, pasakos fabula pasisuka netikėta linkme. „Tai šviesios, baltos ir labai moteriškos pasakos interpretacija, kurios kraupi pabaiga yra aktuali kiekvienam iš mūsų“,  – spektaklį pristato jo režisierius, choreografas ir aktorius Gytis Ivanauskas.

skaityti daugiau…

Atgyjantys kūnai

Atgyjantys kūnai

Šv. Kotrynos bažnyčia pabunda pasakojimui apie meilę

 

Gyčio Ivanausko teatro aktoriai pasakojimui apie meilę pažadina vieną gražiausių sostinės vėlyvojo baroko architektūros paminklų – Šv. Kotrynos bažnyčią. Garsaus dekoro apsuptyje, netikėtai pasigirdus Michael Galasso muzikai, altoriuje stovinčios skulptūros viena po kitos atgyja ir lipa į sceną, pasakodamos savo istoriją šokiu.

skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro šokio spektaklis "8 kvadratiniai metrai"

8 kvadratiniai metrai

Šokti tango tam, kad išliktum

 

Erdvė, kurioje vyksta spektaklio veiksmas – 8 kvadratiniai metrai. Tai simbolinė „pamišėlių“ erdvė, nes joje kiekvienas gyvena savo įsivaizduojamame pasaulyje, bendrauja tik jiems suprantama kalba, girdi tik sau suprantamus garsus. Šešis skirtingų likimų žmones vienija aštuonių kvadratinių metrų palata, šaltos purvinos grindys ir bendra aistra – tango. Vienintelis būdas išlikti šiame beprotiškame pasaulyje yra šokti. Šokti tango tam, kad išliktum.

skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro spektaklis "Aš tave labai myliu"

Aš tave labai myliu

Tai, kas tikra, nuoširdu, atvira ir nesuvaidinta

 

Pagrindinė spektaklio idėja glaudžiai susijusi su vaikyste, todėl ir spektaklio pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. „Aš tave labai myliu“– taip nuoširdžiai sakant šiuos, atrodytų, šiek tiek primityvius žodžius, įsivaizduoju būtent vaiką“ – teigia Gytis Ivanauskas.
skaityti daugiau…

Gyčio Ivanausko teatro spektaklis "Vyrai baltais sijonais"

Vyrai baltais sijonais

Šilumos ir švelnumo istorija

 

„Vyrai baltais sijonais“ – tai spektaklis, kuriame laužomi „vyriški“ ir „moteriški“ stereotipai. Čia prieš žiūrovo akis iškyla paradoksalios, atviros ar specialiai infantilios scenelės, kuriose myli, konkuruoja, trokšta dėmesio ir šilumos ne vyrai ir ne moterys, o žmonės. Atskiri etiudai sujungia jų likimus ir meilės paieškas. Taip sukuriama istorija. Šilumos ir švelnumo istorija.

skaityti daugiau…

Šokio spektaklis "Praba"

Praba

Noriu turėti tavo akis, 
prisimeilinti tau, 
šokti kaip tu. 
Glostyti save tavo žvilgsniu. 
KIEK KAINUOJA TAVO ODA? 

 

„Praba“ – tai šmaikštus pasakojimas apie žmones-vabalus, žmones-voveres, jų šešėlinę pusę bei tikrąjį veidą. Keturi šokėjai seka istoriją apie žmogaus norą tapti geresniu, apie jo prigimtį ir kaukes, po kuriomis slepiasi nepatogiose situacijose. Komiškos ir liūdnos, ironiškos ir šmaikščios situacijos priverčia pamatyti save iš šaliesir išsiaiškinti savo tikrumo laipsnį – nuoširdumo prabą.

skaityti daugiau…